دراپ شیپینگ چیست ؟

دراپ شیپینگ نوعی تجارت خرده فروشی است که در آن فروشنده سفارشات مشتری را می‌پذیرد، اما انباری برای نگهداری از کالاهای فروخته شده، ندارد، بلکه در نوعی مدیریت زنجیره تامین، سفارشات و جزئیات حمل و نقل آن‌ها را به تولید کننده، عمده فروش یا یک خرده فروش دیگر تحویل می‌دهد. سپس کالا را مستقیما به مشتری ارسال می‌کند.

اگر بخواهیم به طور خلاصه بگوییم دراپ شیپینگ چیست، باید بیان کنیم که در این روش، فروشنده، کالا را از انبار خود به فروش نمی‌رساند، بلکه کالا را از شخص یا فروشگاه دیگری خریداری کرده و به دست مشتری می‌رساند.

مزایای استفاده از دراپ شیپینگ چیست؟

همان طور که گفتیم دراپ شاپینگ یک الگوی تجارت مناسب و بدون رسیک است. به این دلیل که کالای شما همیشه در دسترس است و بابت موجودی آن هیچ نگرانی ندارید. Dropshipping این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا در مورد چگونگی انتخاب و بازاریابی محصولات، چیزهای زیادی یاد بگیرید. اما مزایای دراپ شیپینگ چیست که تا این حد از محبوبیت برخوردار است؟ مواردی که در ادامه ذکر می‌کنیم نشان می‌دهد که Dropshipping، یک مدل مناسب برای رونق کسب و کار شماست.

دراپ شیپینگ به عنوان شغل دوم

از آنجا که Dropshipping انعطاف پذیری بالایی دارد و کار زیادی نمی‌خواهد، یک شغل دوم مناسب به شمار می‌رود. بسیاری از افراد در حالی شغل و درآمد ثابت دارند، تصمیم می‌گیرند dropshipping را هم در کنار کار خود انجام دهند.

اگر نگران هستید که کارفرما مانع از داشتن شغل دوم شما شود، می‌توانید درباره سیاست‌های سازمان خود در زمینه شغل دوم تحقیق کنید یا قراردادی که امضا کرده‌اید را بررسی کنید. وقتی مطمئن شدید هیچ تضادی وجود ندارد، می‌توانید برای انجام دراپ شیپینگ آماده شوید.

لازم نیست برای دراپ شیپینگ، زمان و انرژی زیادی صرف کنید. این کار بدون دردسر قابل انجام است. اگر هم فکر می‌کنید که شغل دوم باعث کم کاری شما می‌شود، نگران نباشید، می‌توانید روزی چند ساعت را به dropshipping اختصاص دهید و همچنان موفق باشید.

با این حال، بهتر محدودیت‌های خود را به طور کامل بررسی کنید. اگر در شغل خود، اضافه کاری می‌کنید یا برای انجام کارهای شخصی به سختی زمان خالی پیدا می‌کنید، احتمالا در دراپ شیپینگ موفق نخواهید بود.

البته در بیشتر موارد، فقط به کمی مدیریت و برنامه ریزی نیاز دارید.  پس بهتر است برنامه مناسب خود را پیدا کرده و مطابق آن عمل کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *