برای اینکه دیگران فروشگاه، شرکت یا حتی منزل شما را پیدا کنند، باید یک آدرس منحصر به‌فرد داشته باشید.

زمانی که شما قصد دارید مستقیماً به یک سایت وارد شوید، دامنه یا همان آدرس اینترنتی آن سایت را در نوار بالای مرورگر خود وارد می‌کنید.

نام دامنه همان آدرسی است که افراد در نوار URL مرورگر خود برای دیدن وب‌سایت شما تایپ می‌کنند. به زبان ساده‌تر، اگر وب‌سایت را یک خانه درنظر بگیرید، نام دامنه همان آدرس خانه است.

هر دستگاهی که روی اینترنت قرار داشته باشد، یک آدرس IP (یک رشته عددی منحصربفرد مثلا 66.249.66.1) دارد که با این آدرس شناسایی می‌شود. تعداد این آدرس‌ها بسیار زیاد است و به خاطر سپردن آن‌ها عملا غیرممکن است. بنابراین، برای آنکه به درک انسان نزدیک‌تر باشد، برای هر آدرس اینترنتی یک نام مشخص در نظر گرفته می‌شود.

پس زمانی که افراد دامنه‌ای را در مرورگر خود وارد می‌کنند، مرورگر بصورت خودکار مراحل ترجمه دامنه به IP را انجام داده و وب‌سایت موردنظر را برای کاربری که آن را فراخوانی کرده، بارگزاری نموده و نمایش می‌دهد.

دامنه‌‌ رو چطور انتخاب کنیم؟

از اون‌جایی که پیدا کردن نام دامنه‌تون توسط مخاطبان‌ شما از اهمیت زیادی برخورداره؛ لازمه زمان خرید دامین، به این نکته توجه کافی داشته باشین تا کاربران شما به‌راحتی وب‌سایت‌تون رو پیدا کنن…

سه ویژگی برای انتخاب نام زمان ثبت دامنه ir و دامنه‌های بین المللی از اهمیت زیادی برخورداره؛

  • ساده بودن نام

    دیکته نام دامنه شما نباید عجیب‌و‌غریب و نامفهوم باشه!

  • کوتاهی نام

    طولانی بودن نام دامنه، کاربران شما رو گیج می‌کنه و فهم نام دامنه‌تون برای اون‌ها دشوار می‌شه…!

  • قابل فهم بودن نام

    با درنظر گرفتن سطح مخاطبان‌تون زمان خرید دامنه؛ لازمه از نامی استفاده کنین که برای مخاطبان‌ و کاربران شما مفهوم باشه!

تعرفه خرید دامنه برای پسوند های محبوب

سایر پسوند های دامنه